Skoči na glavno vsebino

Nova slika  

Predmetna tekmovanja

Tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje

 

 

Tekmovanje iz znanja matematike za Vegovo priznanje

 

 

 

Tekmovanje iz znanja fizike za Stefanovo priznanje

Tekmovanje iz znanja astronomije za Dominkovo priznanje

Tekmovanje iz znanja kemije za Preglovo priznanje

Šolsko tekmovanje iz znanja kemije za Preglovo priznanje je potekalo v ponedeljek, 21. januarja 2023. Na regijsko tekmovanje so se uvrstili 4 učenci, Nejc Strgar Avbelj in Jakob Pogačar iz 8. razreda ter Klara Berc in Nejc Bavdaž iz 9. razreda.

Regijsko tekmovanje iz znanja kemije za Preglovo priznanje je potekalo v Kranju v soboto, 25. marca 2023. Bronasto Preglovo priznanje so prejeli Jakob Pogačar iz 8. a razreda in Klara Berc ter Nejc Bavdaž iz 9. a razreda.

V soboto 6. maja 2023  pa je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja. ZLATO PREGLOVO priznanje iz znanja kemije je z usvojenim 24. mestom prejel Nejc Bavdaž iz 9. a razreda.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za vložen trud, dodatno delo in izkazano znanje kemije.

Mentorica: Tina Burja

Tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje

 

 

Tekmovanje iz znanja zgodovine

V letošnjem šolskem letu je potekalo tekmovanje iz znanja zgodovine z naslovom Od razpada rimskega imperija do nastanka kneževin alpskih Slovanov.

4 učenci so prejeli bronasta priznanja na šolskem tekmovanju:

v 8. b razredu: Matija Pretnar in Nejc Pretnar;

v 8. c razredu: Iva Eržen

v 9. a razredu: Klara Berc.

Državno tekmovanje iz znanja zgodovine je potekalo 9. 3. 2023 na OŠ Komenda Moste in učenca 8. razreda sta dosegla odličen rezultat:

Matija Pretnar je osvojil ZLATO državno priznanje in dosegel 6. najboljši rezultat v državi.

Iva Eržen je dosegla SREBRNO državno priznanje.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke.

Tekmovanje iz znanja geografije

Tekmovanje iz znanja angleškega jezika

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz angleščine za 8. in 9. razrede.

Bronasto priznanje prejmejo:

8: razredi: Aleksander Bjelanović, Žiga Pristavec in Ana intihar iz 8. a, Kaja Pretnar in Ina Lakota iz 8. b ter Živa Mulec Ferjan, Patrik Oman in Eva Zupan iz 8. c razreda.

9. razredi: Tereza Stubelj, Nejc Bavdaž, Zoja Rimahazi in Žan Torkar iz 9. a ter Zala Štalc, Katja Markovič, Mija Mance in Jaka Tičar iz 9. b razreda.

Na državno tekmovanje so se uvrstili le učenci z izjemnimi dosežki; na naši šoli je to uspelo Zali Štalc iz 9. b. Čestitamo!

Znani so uradni rezultati državnega tekmovanja iz angleščine za 8. in 9. razrede. Našo šolo je zastopala Zala Štalc iz 9. b, ki je na tekmovanju pokazala izvrstno znanje angleščine in dosegla zlato priznanje.

Čestitamo!

Tekmovanje iz znanja španskega jezika

Tekmovanje za Zlato kuhalnico

Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni

Bralne značke

Finžgarjeva bralna značka

Angleška bralna značka

Nemška bralna značka

Španska bralna značka

Druga področja

Logika

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz logike, ki je potekalo 28. septembra 2023 na naši šoli. Tekmovali so učenci od 2. do 9. razreda in pokazali veliko spretnosti pri logičnem razmišljanju.

Bronasto priznanje iz logike prejmejo:

  • Mala Osterman, Oskar Slivnik, Oskar Pangerc, Tisa Lavtar, Lina Knific, Franci Indof, Lorin Pretnar, Laura Knific, Kaja Robič, Karlo Florjančič, Jakob Senčar, Ian Chermyanin in Luka Pangerc iz 2. razreda,
  • Ajda Krželj Žvegelj, Tim Soklič, Ela Tomažič, Miha Sodja, Irena Vovk, Luka Brlec, Leja Trgovčević in Blaž Lah iz 3. razreda,
  • Leon Lah, Neža Orel, Julija Pristov, Tristan Hudovernik, Mia Rus, Tai Cvetković, Tadej Pogačar in Ajda Lušina iz 4. razreda,
  • Tilen Mazaj, Mojca Sodja, Teneja Florjančič, Eva Pazlar Petek, Neža Šandor in Matevž Strmole iz 5. razreda,
  • Manca Soklič, Katarina Brlec in Tinkara Biškup Ulčar iz 6. razreda,
  • Ajda Kralj, Neža Urša Primožič in Tibor Mohar iz 7. razreda.

Za učence 8. in 9. razreda je tekmovanje trostopenjsko, zato na šolskem tekmovanju najboljši prejmejo priznanje za sodelovanje.

Priznanje za sodelovanje prejmejo:

  • Ela Bavdaž, Lovro Primožič, Lani Smolej in Lucija Jelušič iz 8. razreda ter
  • Gašper Ambrožič, Nejc Mišov in Iva Eržen iz 9. razreda.

_____________________________________________________________________

Znani so uradni rezultati regijskega tekmovanja iz logike (za 8. in 9. r) oz. državnega tekmovanja (za 7. r), ki je potekalo 21. oktobra 2023 na OŠ Šenčur.

Našo šolo so zastopali Ajda Kralj (7. c), Neža Urša Primožič (7. b), Ela Bavdaž (8. c), Lovro Primožič (8. c) in Lani Smolej (8. c). Vsi so pokazali veliko znanja in dosegli lep rezultat, med najboljše pa so se uvrstili vsi trije učenci 8. razreda. Vsi učenci prejmejo BRONASTO PRIZNANJE IZ LOGIKE. Na državno tekmovanje, ki je potekalo 11. novembra v Ljubljani, so se uvrstili: Lovro Primožič, Ela Bavdaž in Lani Smolej.

Vsi trije so pokazali veliko logičnih spretnosti, najbolje pa je to uspelo Lani Smolej in Lovrotu Primožiču, ki prejmeta SREBRNO PRIZNANJE IZ LOGIKE

Vsem učencem čestitamo za dosežen rezultat.

Mentorji logike

Razvedrilna matematika

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz Razvedrilne matematike. Tekmovanje je potekalo v torek, 12. 12. 2023. Tekmovalo je 52 učencev od 2. do 9. razreda in vsi so pokazali veliko znanja in iznajdljivosti pri reševanju matematičnih problemov.

Bronasto priznanje iz razvedrilne matematike prejmejo:

  • Oskar Pangerc, Kaja Robič, Oskar Slivnik, Luka Pangerc in Laura Knific iz 2. razreda,
  • Tim Soklič, Luka Brlec in Miha Sodja iz 3. razreda,
  • Filip Sitar, Leon Lah in Mia Rus iz 4. razreda,
  • Tilen Mazaj in Mojca Sodja iz 5. razreda,
  • Manca Soklič iz 6. razreda,
  • Tibor Mohar in Ajda Kralj iz 7. razreda,
  • Ela Bavdaž, Lovro Primožič, Zala Soklič in Lucija Jelušič iz 8. razreda ter
  • Gašper Ambrožič iz 9. razreda.

Na državno tekmovanje iz razvedrilne matematike, ki bo potekalo 10. februarja 2024 v Ljubljani, so se uvrstili: Ajda Kralj, Tibor Mohar, Ela Bavdaž, Lovro Primožič in Gašper Ambrožič.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežene rezultate, udeležencem državnega tekmovanja pa želimo veliko uspeha pri reševanju matematičnih ugank.

Matemček

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz znanja matematične prostorske predstavljivosti Matemček. Tekmovanje je potekalo v petek, 10. 11. 2023. Tekmovalo je 59 učencev od 2. do 9. razreda in vsi so pokazali veliko znanja in zavzetosti pri reševanju prostorskih problemov.

Biserno priznanje so dosegli:

  • Oskar Pangerc, Luka Pangerc, Oskar Slivnik, Jakob Kolman in Kavi Baidullin iz 2. razreda
  • Tim Soklič, Luka Brlec, Miha Sodja, Maks Ian Slivnik, Irena Vovk in Ajda Krčelj Žvegelj iz 3. razreda,
  • Leon Lah in Filip Sitar iz 4. razreda,
  • Teneja Florjančič iz 5. razreda,
  • Manca Soklič iz 6. razreda,
  • Tibor Mohar in Jakob Kelbl iz 7. razreda,
  • Zala Soklič in Lucija Jelušič iz 8. razreda in
  • Gašper Ambrožič iz 9. razreda.

Na državno tekmovanje, ki je potekalo 25. novembra 2023, na OŠ Preserje v Radomljah, se je uvrstilo 10 učencev.

To so: Oskar Pangerc, Oskar Slivnik, Tim Soklič, Luka Brlec, Leon Lah, Teneja Florjančič, Manca Soklič, Tibor Mohar, Zala Soklič in Gašper Ambrožič.

Na državnem tekmovanju dobi priznanje le nekaj najboljših učencev in to je uspelo petim našim učencem:

Srebrno priznanje prejmejo: Tim Soklič in Luka Brlec iz 3. razreda ter Tibor Mohar iz 7. razreda, ki je z 8. mestom v državi dosegel izvrsten rezultat.

V sam vrh pa se je uspelo uvrstiti učencu Leonu Lahu iz 4. razreda in Zali Soklič iz 8. razreda, ki je zasedla odlično 2. mesto v državi. Oba prejmeta ZLATO PRIZNANJE IZ MATEMČKA.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcev in dobitnikom priznanj.

Mentorji

Logična pošast

Bober

Programiranje

Konstruktorstvo in obdelave gradiv

Kaj veš o prometu?

Pevska revija

Prvaki znanja

Vesela šola

Turizmu pomaga lastna glava

Mladina in gore

Kresnička

Šport

Nogomet

Odbojka

Atletika

Smučanje

Košarka

ŠKL

(Skupno 3.166 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost