V tednu, od 9. 5. 2022 do 13. 5. 2022, bomo na šoli izvajali akcijo Aktivno v šolo – PEŠBUS. Z akcijo želimo prispevati k zmanjševanju motoriziranega prometa in tako prispevati k zmanjšanju okoljskih obremenitev, ki jih prinaša promet.

Glede na to, da je način prihoda otrok v veliki meri odvisen od vas staršev, vas naprošamo k sodelovanju. Možnosti za okolju prijazen prihod v šolo je kar precej. Sem prištevamo:

• pešačenje, vožnja s skirojem ali kolesom (obvezno spremstvo odrasle osebe in uporaba zaščitne čelade),
  • vožnja s šolskim avtobusom, kombinirano potovanje (začetni del poti se opravi z avtomobilom, zaključni del pa peš – vsaj 200 metrov od šole),
  • skupinska vožnja z avtomobilom (starši v avtomobilu pripeljejo dva ali več otrok – dogovor med starši).

Akciji se pridružujemo tudi učitelji. Vsako jutro, v času trajanja igre, bosta dva učitelja počakala otroke na določeni lokaciji ter jih pospremila v šolo. Učitelji bomo otroke čakali ob:

• 7.30 v Dindolu (križišče pri kapelici),
  • 7.30 na Gmajni (pri avtobusni postaji),
  • 7.30 na Rečici pred gostiščem Mangart,
  • 7.30 pri Alpskih blokih (na križišču s Koritensko ulico)
  • 7.45 na Dobah (pred TNP).

Želimo si, da naše akcije ne bi ovirala niti starost in niti vreme. Zato k sodelovanju vabimo vse naše otroke, tudi prvošolce (z rumenimi ruticami). Akcija PEŠBUS bo potekala v vsakem vremenu.

Z namenom, da bi čim več otrok prišlo varno in okolju prijazno v šolo, vas vljudno prosimo, da igro podprete in pomagate otroku aktivno sodelovati v njej.