Osnovna šola prof. dr. Josipa Plemlja Bled z obema podružničnima šolama se je v šolskem letu 2019/20 vključila v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Kohezijskega sklada.

Cilj projekta je spreminjanje potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šole, zmanjšanje okoljskih obremenitev, spodbujanje gibanja otrok ter krepitev zdravja otrok.

Z namenom, da bi čim več otrok prišlo varno in okolju prijazno v šolo, vas starše vljudno prosimo, da igro podprete in pomagate otroku aktivno sodelovati v njej. Želimo si, da se vaši otroci na poti v šolo družijo, pogovarjajo in postanejo bolj samostojni.