Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz znanja RAZVEDRILNE MATEMATIKE, ki je potekalo 1. decembra 2021 na naši šoli. Tekmovali so učenci od 1. do 9. razreda in pokazali veliko znanja pri reševanju matematičnih problemov.

Bronasto priznanje iz razvedrilne matematike prejmejo:

• Tim Soklič iz 1. razreda,
  • Tristan Hudovernik, Leon Lah, Mia Rus, Filip Sitar, Sven Smolej, Tai Cvetkovič, Samo Gorec Del Amo in Matevž Slana iz 2. razreda,
  • Mojca Sodja, Vita Bassanese in Bart Gmajnar iz 3. razreda,
  • Manca Soklič, Maj Pintar, Tinkara Biškup Ulčar, Erazem Klemenčič in Nejc Fekonja iz 4. razreda,
  • Nana Gmajnar, Tibor Mohor, Žiga Gašperin, Ian Pretnar in Jaša Lakota iz 5. razreda,
  • Zala Soklič, Ela Bavdaž in Lucija Jelušič iz 6. razreda.
  • Gašper Ambrožič, Jakob Pogačar in Nejc Stergar Avbelj iz 7. razreda,
  • Klara Berc iz 8. razreda ter
  • Aljaž Ambrožič in Matija Lebar iz 9. razreda.

Na državno tekmovanje iz razvedrilne matematike, ki bo potekalo v soboto, 5. februarja 2022, v Ljubljani, so se uvrstili štirje učenci in to so:

• Zala Soklič in Ela Bavdaž iz 6. razreda,
  • Gašper Ambrožič iz 7. razreda in
  • Aljaž Ambrožič iz 9. razreda.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za prikazano znanje in za osvojena bronasta priznanja, udeležencem državnega tekmovanja pa želimo veliko znanja in spretnosti pri reševanju novih matematičnih izzivov.

Mentorji: Martina Šporar, Metka Svetina, Primož Mirtič Dolenec in Metka Jemec